Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
Od kilku lat widzimy ponowną tendencję do powrotu miasta nad rzekę. Nadodrzańskie wały to nie tylko miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych, ale to też przestrzenie, które popołudniami zaczynają tętnić życiem. Niezobowiązująca atmosfera, gwar i muzyka pozwalają oderwać się od codzienności. Marina Kleczków również zaprasza na ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
W skrócie
- Marina Kleczków organizuje wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
- We wtorki odbywają się koncerty „Jazzy Sunset”.
- Czwartki należą do cyklu La Noche Latina.
- Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
- W Marinie organizowane są także quizy i Bingo.
Wrocławskie nabrzeża od lat są jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców. Nad Odrę można wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerową, spotkanie ze znajomymi czy po prostu chwilę odpoczynku na leżaku. Warto jednak pamiętać, że nadrzeczne tereny oferują także ciekawe propozycje na letnie wieczory.
Jednym z takich miejsc jest położona przy historycznym Kąpielisku Różanka Marina Kleczków. Samo kąpielisko powstało w 1927 roku na grobli pomiędzy Kanałem Miejskim a Starą Odrą i przez lata pełniło funkcję ważnego miejsca rekreacji mieszkańców Wrocławia. Dziś okolica nadal służy wypoczynkowi, choć w nieco innej formie.
W sezonie letnim Marina Kleczków organizuje cykliczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. We wtorkowe wieczory odbywa się tam „Jazzy Sunset”, czyli bezpłatne koncerty jazzowe w plenerze. Muzyki można słuchać zarówno z plaży, jak i z tarasu restauracji Messa Marina. W czerwcu koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00.
To propozycja dla osób, które chcą połączyć odpoczynek nad wodą z muzyką na żywo, bez konieczności odwiedzania klubów czy sal koncertowych. Kameralna atmosfera, zachód słońca nad Odrą i jazzowe brzmienia tworzą spokojną alternatywę dla bardziej intensywnych form spędzania wolnego czasu.
Natomiast czwartki należą natomiast do La Noche Latina. To cyklu koncertów inspirowanych muzyką Ameryki Łacińskiej. Każdego tygodnia występuje inny skład muzyków, prezentując zarówno znane utwory w nowych aranżacjach, jak i mniej oczywiste muzyczne odkrycia - od tradycyjnych brzmień i folkloru po latino rock. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
Poza koncertami w Marinie regularnie organizowane są także PubQuizy, tematyczne quizy Team Quest inspirowane światem Marvela, Star Wars czy Władcy Pierścieni, a także popularne Bingo. Dzięki temu nadrzeczne tereny żyją nie tylko w ciągu dnia, ale również po zmroku.
Marina Kleczków i Messa Marina tworzą przestrzeń dla tych, którzy chcą poczuć wakacyjny klimat bez opuszczania miasta. To jedno z niewielu miejsc we Wrocławiu, gdzie można spędzić popołudnie nad wodą, zjeść kolację w włoskim stylu, a dzień zakończyć przy muzyce na żywo.
Jeśli więc szukacie pomysłu na letni wieczór we Wrocławiu, warto przejść się nad Odrę. Ponieważ najpiękniejsze letnie wieczory znajdziecie właśnie nas rzeką.
https://marinakleczkow.pl/wydarzenia/jazzy-sunset/
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

