Rusza Zaczarowany Jarmark pod Zamkiem w Leśnicy
To kolejny weekend ze startem kolejnego jarmarku we Wrocławiu. Tym razem klimat świąteczny zawita w rejon leśnickiego Zamku. Od soboty będzie działał tam klimatyczny „Zaczarowany Jarmark”.
Jarmark na terenie leśnickiego Zamku potrwa od 13 do 21 grudnia. Na sobotę zapowiedziano wielkie otwarcie, któremu towarzyszyć ma występ orkiestry oraz uroczyste rozświetlenie choinki. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 13:00.
Jarmark w Leśnicy to kolejna tegoroczna impreza świąteczna, która wychodzi poza ścisłe centrum. Takie lokalne jarmarki w ostatnich tygodniach otworzyły się w Marinie Kleczków oraz na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Oczywiście, od listopada funkcjonuje też duży Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku.
Leśnicki „Zaczarowany Jarmark” to nowa inicjatywa powstała w ramach projektu REWIO - Rewitalizacja i Odnowa. Autorzy projektu tłumaczą, że potrzebę stworzenia jarmarku w Leśnicy zgłaszali sami mieszkańcy. W jego trakcie na terenach przyległych do Zamku pojawią się stoiska z lokalnymi produktami i świątecznym rękodziełem. W ofercie nie zabraknie słodkich przekąsek, lokalnych serów, miodów czy grzańca. Odwiedzający znajdą ozdoby świąteczne, ręcznie wykonaną biżuterię i pomysły na prezenty, a strefa gastronomiczna zapewni dania na gorąco.
Na miejscu codziennie (w godzinach od 11:00 do 17:00) będzie działał świąteczny Domek Mikołaja - miejsce zabaw i gier dla najmłodszych, prowadzony przez animatorów. Dzieci spotkają tam m.in. wesołego bałwanka, elfa i śnieżynkę, zrobią zdjęcia i wezmą udział w kreatywnych zabawach.
W programie znalazły się też koncerty. Muzycy na kameralnej scenie pojawiać się mają wieczorami (od 17:00 do 20:00). Wystąpią lokalne wokalistki, które wykonają kolędy i popularne świąteczne utwory, a odwiedzający mogą włączyć się do wspólnego śpiewania.
W programie towarzyszącym przygotowanym przez OPT Zamek znalazły się m.in. rodzinne warsztaty plastyczne, konkurs na najpiękniejszą szopkę, gra terenowa, czytanki dla dzieci, wieczór gier planszowych oraz finałowy koncert świąteczny. Wszystko po to, by przez kilka grudniowych dni Leśnica stała się miejscem pełnym muzyki i przedświątecznego klimatu!
Zaczarowany Jarmark w Leśnicy – godziny otwarcia
-
od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00–19:00,
-
w piątki i soboty w godz. 11:00–20:00 (strefa gastronomiczna do 21.00),
-
w niedziele od 11:00 do 19:00.
Aby ułatwić dojazd na Jarmark, w okresie od 13 do 21 grudnia, we wszystkie soboty i niedziele, uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T2. Będzie ona kursować na trasie Leśnica – Rynek – Galeria Dominikańska – Dworzec Główny – Leśnica co 20 minut: w soboty między 13:00 a 20:00, a w niedziele od 13:00 do 19:00. Na Jarmark dojedziemy także liniami: tramwajami 3, 10 lub 20 na przystanek Leśnica, autobusami 101, 117, 123, 137, 138, 148, 917, 923, 937, 938, 948, 958 na przystanek Leśnica oraz pociągiem na stację kolejową Wrocław Leśnica.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

