Wrocław: 35-latka przyszła posprzątać dom. Wyszła z biżuterią właścicielki
W ubiegły weekend z domu na wrocławskim Zalesiu zniknęła drogocenna biżuteria. Jako że nie było śladów włamania, podejrzenie padło na 35-letnią panią, którą właściciele nieruchomości zatrudnili do sprzątania.
Właścicielka domu w niedzielę zorientowała się, że w jej kolekcji brakuje kilku elementów biżuterii. O sprawie natychmiast zawiadomiła policję. Podejrzenie padło na panią, która niedawno została zatrudniona do sprzątania domu.
– W minioną niedzielę na wrocławskim osiedlu Zalesie doszło do kradzieży biżuterii w postaci kolczyków i pierścionka. Policjanci ustalili, że osobą podejrzaną o tę kradzież może być kobieta zatrudniona jako osoba sprzątająca. 35-latka po pewnym czasie przyznała się, tłumacząc, że zabrała biżuterię z uwagi na trudną sytuację rodzinną. Kobieta wydała dobrowolnie skradziony pierścionek oraz komplet kolczyków – mówi asp. szt. Anna Nicer z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Takie tłumaczenia nie anulowały jednak winy kobiety. 35-latka została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży, za który teraz odpowie przed sądem. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.
Skradziona biżuteria już trafiła do prawowitej właścicielki, która podkreśla, że przedmioty te miały dla niej przede wszystkim dużą wartość sentymentalną.
Przy okazji tej sprawy policja apeluje o ostrożność przy zatrudnianiu osób do prac domowych. Funkcjonariusze radzą też, by bez wahania zgłaszać wszelkie ujawnione przestępstwa.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
