Weekend bez tramwajów na Wróblewskiego. Linia 1 nagle zmieni się w 2, i odwrotnie!

Wroclife • 2025-04-25 Weekend bez tramwajów na Wróblewskiego. Linia 1 nagle zmieni się w 2, i odwrotnie!

W najbliższy weekend 26-27 kwietnia 2025 r. MPK przeprowadzi wymianę zwrotnicy tramwajowej w ul. Wróblewskiego. Z tego powodu linie 1, 2, 4 i 10 będą kursować w sobotę i niedzielę objazdami.

Prace mają być prowadzone od sobotniego poranka do niedzieli w rejonie dawnej zajezdni Dąbie. Z tego powodu linia na Biskupin zostanie wyłączona z użytku. Kursujące tędy tramwaje pojadą objazdem w obu kierunkach od peronu II ronda Reagana (w kierunku mostu Grunwaldzkiego przez peron I) przez most Szczytnicki i al. Różyckiego do pętli Stadion Olimpijski.

  • Tramwaje linii 1 (kier. Biskupin) kursować będą od mostu Zwierzynieckiego przez ul. Mickiewicza do przystanku "Kopernika" (nr słupka: 24221), gdzie rozpoczną kurs linia 2 (kier. Krzyki) przez ul. Mickiewicza, al. Paderewskiego, Różyckiego, most Szczytnicki i oś Grunwaldzką do ronda Reagana.

  • Tramwaje linii 2 (kier. Biskupin) kursować będą od peronu II ronda Reagana prosto przez most Szczytnicki, al. Różyckiego, Paderewskiego i ul. Mickiewicza do przystanku "Kopernika" (nr słupka: 24222), gdzie rozpoczną kurs jako linia 1 (kier. Poświętne) przez ul. Mickiewicza do mostu Zwierzynieckiego i ul. Curie-Skłodowskiej.

  • Tramwaje linii 4 i 10 (kier. Biskupin) kursować będą w skróconej relacji do pętli ZOO.

Wyłączoną z użytku trasę w relacji pl. Grunwaldzki – Bartoszowice obsługiwać będzie linia nr 701, która będzie kursować ulicami Curie-Skłodowskiej, Wróblewskiego i Olszewskiego, z częstotliwością co ok. 10 minut.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej