Robert Grzechnik kandydatem Konfederacji i PJJ na Prezydenta Wrocławia
Nie, jak wcześniej spekulowano, poseł Krzysztof Tuduj, a radny miejski Robert Grzechnik powalczy o fotel Prezydenta Wrocławia z ramienia Konfederacji. Wrocławskiego kandydata wesprze też partia PJJ.
Oficjalna prezentacja kandydata na Prezydenta Wrocławia odbyła się w czwartek na wrocławskim Rynku. Mimo, że w przestrzeni medialnej najczęściej było wymieniane nazwisko Krzysztofa Tuduja z Ruchu Narodowego, Konfederacja postawiła ostatecznie na Roberta Grzechnika związanego z Nową Nadzieją Sławomira Mentzena. Podczas konferencji prasowej poinformowano, że kandydat ma także poparcie wrocławskich struktur partii Polska Jest Jedna (która w ostatnich wyborach uzyskała 1,63% głosów w całej Polsce) oraz innych mniejszych środowisk.
– Radny Robert Grzechnik to ostoja rozsądku, ostoja normalności, w tym miejscu, które symbolizuje władzę we Wrocławiu. To człowiek, który chyba jako jedyny czyta od deski do deski projekt budżetu miasta – zachwalał swojego partyjnego kolegę poseł Tuduj.
Robert Grzechnik to radny Rady Miejskiej Wrocławia, do której dostał się w ostatnich wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości, jako polityk ówczesnej Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego (partia nie wystawiła wówczas własnych list do rady miejskiej).
– Jestem wrocławianinem, wychowałem się tutaj, urodziłem się tutaj, skończyłem tutaj szkołę i studia. Chciałbym żeby moje dzieci też miały takie możliwości, ale obawiam się o przyszłość Wrocławia, jeżeli nie zejdzie z tych torów na których dzisiaj jesteśmy – powiedział podczas konferencji na rynku Robert Grzechnik.
Kandydat Konfederacji zapowiedział, że w kampanii wyborczej będzie chciał postawić duży nacisk na sprawy kierowców i walki z korkami. – Daję słowo, że jeżeli wygramy, to w ciągu miesiąca odkorkujemy Wrocław, bo większość korków poza godzinami szczytu, to korki sztucznie generowane złymi inwestycjami i złymi pomysłami – zapowiedział kandydat.
Inne kwestie, na które w kampanii ma postawić Grzechnik to m.in. bezpieczeństwo w mieście i transparentność w miejskich instytucjach. Zapowiedział też, że gdyby został prezydentem miasto ograniczyłoby dalsze zadłużanie się.
Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Na razie nie znamy jeszcze nazwisk wszystkich kandydatów. Ci, którzy już oficjalnie ogłosili start to: urzędujący prezydent Jacek Sutryk (z poparciem własnego komitetu i Lewicy), Robert Suligowski z partii Zieloni, Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców oraz Izabela Bodnar z Polski2050 Szymona Hołowni, której struktury ogłosiły w środę wieczorem, że posłankę w ramach koalicji Trzeciej Drogi poprze także PSL. Swoich kandydatów nie ogłosiły wciąż m.in. Platforma Obywatelska (tu możliwe jest poparcie posła Michała Jarosa lub Jacka Sutryka) oraz Prawo i Sprawiedliwość).
foto główne: fot. mat. udostępnione przez organizatora
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

