Brytyjska grupa rockowa gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2024

Wroclife • 2024-02-01 Brytyjska grupa rockowa gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata 2024

Jak co roku 1 maja we Wrocławiu zabrzmi koncert grany przez tysiące gitar. Organizatorzy Gitarowego Rekordu Świata ogłosili już, że jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji imprezy będzie Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band.

Formacja Phila Batesa będzie kolejną po Deep Purple, The Animals, Nazareth i Slade, międzynarodową grupą, która wesprze wrocławian w kolejnej próbie pobicia rekordu.

– Muzyka Electric Light Orchestra podczas Gitarowego Rekordu Świata to nasz wielki powrót do klasyki gitarowego rocka – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy oraz dyrygent największej gitarowej orkiestry świata. – Gitarzysta Phil Bates pomoże w biciu rekordu i razem z nim zagramy jeden z największych przebojów zespołu „Rock ’n’ Roll Is King”, utwór, który tworzył historię światowego rocka – dodaje Cichoński.

Electric Light Orchestra należy do największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Brytyjska grupa działała w latach 70. i 80. Jej muzyka opierała się na stylu zapoczątkowanym przez The Beatles, ale była wzbogacona o doświadczenia Moody Blues, była bogata brzmieniowo i wykorzystywała m.in. nietypowe dla rocka instrumenty smyczkowe. Charakterystyczna dla stylu zespołu była odurzająca symbioza chwytliwych, energetycznych rockowych brzmień i szlachetnych klasycznych dźwięków.

Grupa uległa rozpadowi, gdy jej lider, Jeff Lynne, poświęcił się działalności producenckiej i promocyjnej. Zespół jednak reaktywował się, choć już bez Lynne’a, pod nazwą Electric Light Orchestra Part II. Projekt Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, który usłyszymy we Wrocławiu, powołał do życia Phil Bates, wokalista i gitarzysta grupy Electric Light Orchestra Part II oraz lider The Orchestra i Electric Light Orchestra Classic, z którymi przez dwie dekady odtwarzał magię muzyki ELO.

Brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Black Sabath czy Robert Plant. Koncerty Electric Light Orchestra by Phil Bates to niesamowite przeżycie – wirtuozeria i moc wybitnego zespołu na żywo oraz muzyczna i wokalna perfekcja Batesa zapewniają niezapomnianą rock’n’rollową podróż w czasie do najlepszych lat istnienia legendarnej grupy. Na setliście znajdują się takie przeboje jak: „Don't Bring Me Down”, „Rock ‘n’ Roll Is King”, „Mr. Blue Sky" czy „Ticket to the Moon”.

Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu odbędzie się tradycyjnie już 1 maja. Tego samego dnia w kompleksie Hali Stulecia rozpocznie się popularny w mieście festiwal 3-Majówka. By pobić ustanowiony w ubiegłym roku rekord, na Rynku musi zagrać przynajmniej przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej