Rekrutacja na Politechnikę: kierunek lekarski najpopularniejszy
Nie ma zawodu o którym głośniej w ostatnich tygodniach. Także na Politechnice Wrocławskiej w trakcie trwającej rekrutacji to wybór numer jeden. Najwięcej absolwentów chce zostać lekarzami.
Tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Wrocławską przyciągnęła blisko 24 tys. zgłoszeń. Największą popularnością cieszy się kierunek lekarski, na którym o jedno miejsce rywalizuje aż 14 kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także studia techniczne i związane z nowymi technologiami.
Najpopularniejsze kierunki w tegorocznej rekrutacji to:
- kierunek lekarski – 14 kandydatów na jedno miejsce,
- automatyka i robotyka – 10 kandydatów na miejsce,
- matematyka i analiza danych – 8 kandydatów na miejsce,
- cyberbezpieczeństwo – 7 kandydatów na miejsce.
Kierunek lekarski został uruchomiony na Politechnice Wrocławskiej w 2023 roku. W pierwszej rekrutacji uczelnia przygotowała 60 miejsc. W tym roku limit wynosi90 osób., czyli o 30 więcej niż trzy lata temu.
Drugi nabór już od 22 lipca
Osoby, które nie zakwalifikują się na wybrany kierunek w pierwszym naborze, będą mogły ponownie spróbować swoich sił. Druga tura rekrutacji rozpocznie się 22 lipca i potrwa do 24 lipca.
Dodatkowy nabór obejmie kierunki, na których po zakończeniu pierwszej rekrutacji pozostaną wolne miejsca. To szansa dla kandydatów, którzy nie znaleźli się na listach osób zakwalifikowanych lub zdecydują się zmienić wybór studiów.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

