Wrocław: Chętnych do przedszkola było więcej niż miejsc. Wymieniono moduły przed rozpoczęciem roku [ZDJĘCIA]
Przedszkola modułowe funkcjonują we Wrocławiu już od kilku lat. Ich niezaprzeczalną zaletą jest elastyczność. Przed tym rokiem szkolnym placówka przy ul. Raciborskiej przeszła metamorfozę, w ramach której wymieniono część starych modułów, robiąc miejsce dla kolejnej grupy.
Od września przedszkole Logicus przyjmie 125 dzieci, czyli o jedną grupę więcej niż w poprzednim roku. Jest to możliwe dzięki wymianie starych modułów na nowe – większe i bardziej komfortowe.
– Dzięki tej rozbudowie możemy uruchomić pięć grup przedszkolnych. Powstał również dodatkowy gabinet przeznaczony dla logopedy i psychologa, co pozwoli lepiej wspierać rozwój dzieci – mówi Monika Kremser, członkini zarządu Fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, która zarządza przedszkolem działającym w ramach sieci wrocławskich przedszkoli publicznych. – Zwiększona przestrzeń oraz nowoczesne wyposażenie sprawiają, że placówka stała się jeszcze bardziej przyjazna dla najmłodszych – dodaje.
Powiększone zostało nie tylko samo przedszkole. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odnowiony został także plac zabaw przy placówce. Zamontowano nowe urządzenia zapewniające dzieciom bezpieczną i kreatywną zabawę na świeżym powietrzu. Dodatkowo powiększono strefę parkingową, w tym o miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
Choć przedszkole jest prowadzone przez prywatny podmiot, dzięki umowie z miastem mieszkańcy mogą z niego korzystać na takiej samej zasadzie, jak z placówek prowadzonych przez miasto.
– We Wrocławiu od lat z powodzeniem współpracujemy z partnerami zewnętrznymi, którzy wspólnie z miastem tworzą i rozwijają nowoczesne placówki edukacyjne. Tego rodzaju inwestycje są odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijających się osiedli, a nasza współpraca przekłada się na konkretne korzyści dla mieszkańców – podkreśla Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Na podobnej zasadzie we Wrocławiu działają nie tylko przedszkola, ale także szkoły. W lipcu rozbudowana została publiczna Szkoła Podstawowa Specto na wrocławskich Maślicach. Przy placówce przy ul. Lubelskiej ustawiono dwa nowe moduły, w których powstały m.in. dwie sale lekcyjne. Dzięki temu od września szkoła będzie mogła przyjąć dwie dodatkowe klasy.
– Placówki modułowe to rozwiązania szybkie w budowie i elastyczne w rozbudowie. To ich ogromna zaleta – szczególnie w szybko rozwijających się rejonach miasta. Co ważne, moduły spełniają wszystkie wymagane normy i standardy dla placówek edukacyjnych – zaznacza Monika Kremser.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
найбільш популярний
Нова Пошта - у місті Вроцлав
Мешканцям міста Вроцлав нарешті стали доступними послуги Нової Пошти.
Цікаві місця поблизу Вроцлава, які необхідно відвідати
Географічне розташування Вроцлава відкриває багато переваг, зокрема і можливість відвідати історичні місця, пам’ятки культури, архітектури та природні дива.


