Już dziś wieczorem przez Wrocław przejedzie Międzynarodowa Parada Lelenfant
Tegoroczna edycja projektu Lelenfant zbliża się do wielkiego finału. W poniedziałkowy wieczór, pochodzący z różnych stron świata uczestnicy wydarzenia wezmą udział w „Międzynarodowej Paradzie”, która wyruszy z wrocławskiego Rynku. W środę i czwartek goszczący w naszym mieście artyści zaprezentują swoje wspólne dzieło na scenie Teatru Muzycznego Capitol.
Projekt Lelenfant to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, w ramach którego we Wrocławiu spotykają się dzieci z różnych zakątków świata. W tym roku stolica Dolnego Śląska gości 80 młodych artystów z Rwandy, Gambii, Palestyny, USA, Włoch, Węgier i Polski. Dzieci wspólnie pracują nad przygotowaniem wielkiego widowiska teatralnego, które jest zwieńczeniem pobytu. Co istotne, goście nie są kwaterowani w hotelach, a spędzają czas w prywatnych domach, gdzie trafiają na zaproszenie polskich rodzin. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko spędzić czas w nowym miejscu, ale lepiej poznać polską kulturę i zwyczaje.
Wielki finał tegorocznego projektu zaplanowano na 30 i 31 lipca. W oba dni o godz. 18:00 w Teatrze Muzycznym Capitol widzowie będą mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez międzynarodowy zespół przez ostatnie trzy tygodnie. Tegoroczne show będzie nosić tytuł „Wędrujące opowieści Lelenfant”. Będzie to wielojęzyczne, wielokulturowe widowisko łączące muzykę, taniec, teatr fizyczny i opowieści z różnych stron świata – od griotów z Gambii, przez dabkeh z Palestyny, po rwandyjską pieśń miłosną i legendę rdzennych Amerykanów o „Małym Króliku”.
Wcześniej, bo już w poniedziałkowy wieczór, artyści zaprezentują się na wrocławskim Rynku. O godz. 18:00 odbędzie się tam „Międzynarodowa Parada”, która jest nieodłącznym elementem kolejnych edycji projektu Lelenfant. Podczas przemarszu wrocławianie będą mogli usłyszeć rytmy i poznać kultury goszczących artystów.
– Tancerze, muzycy, bębniarze, akrobaci i performerzy stworzą niezapomniane widowisko pełne dźwięku, ruchu i wspólnoty. W rytmie bębnów djembe wybijanych przez dzieci, z akrobatycznym rozmachem i muzyką graną na żywo przez młodzież – Parada Lelenfant będzie świętem różnorodności, współpracy i młodej energii, które połączy kultury i kontynenty w jednej, wspólnej opowieści – zapowiada Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
найбільш популярний
Цікаві місця поблизу Вроцлава, які необхідно відвідати
Географічне розташування Вроцлава відкриває багато переваг, зокрема і можливість відвідати історичні місця, пам’ятки культури, архітектури та природні дива.
Особливості оформлення закордонного паспорту для українців, які знаходяться в Польщі
У зв’язку з воєнними діями на території України багато громадян виїхали на територію Польщі по закордонних паспортах. Але є ті, які перетнули кордон з українським паспортом, свідоцтвом про народження або іншими документами. І для них є актуальним питання оформлення закордонного паспорту, як для дорослих, так і для дітей.


