Synoptycy ostrzegają Wrocław przed burzami z gradem. Ma się zacząć jeszcze dziś
Nadchodzi sezon wiosenno-letnich burz. Zdaniem synoptyków pierwsza z nich ma wystąpić jeszcze w czwartek. IMGW zapowiada, że w ciągu najbliższej doby we Wrocławiu możemy spodziewać się burzy z silnymi opadami deszczu, możliwe że też i gradu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wrocławia ostrzeżenie I stopnia związane z możliwością wystąpienia burz. Ostrzeżenie zaczyna obowiązywać w czwartek od godz. 10:00 i ma potrwać przez 24 godziny.
– Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 35 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad – czytamy w komunikacie IMGW.
Prawdopodobieństwo wystąpienia burz we Wrocławiu w okresie obowiązywania ostrzeżenia wynosi ok. 80%, co oznacza że burze mogą nie dojść do samego miasta.
W związku z ostrzeżeniem swój komunikat wydał też wrocławski magistrat. – Zachowajcie ostrożność – zabezpieczcie rzeczy na balkonach i unikajcie pobytu na zewnątrz podczas burzy – przestrzegają urzędnicy.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

