Grał z Bobem Marleyem, teraz zagra na wrocławskim Rynku
Al Anderson, wieloletni członek zespołu The Wailers z którym grał Bob Marley, wystąpi 1 maja na wrocławskim Rynku. Podczas bicia Gitarowego Rekordu Świata słynny gitarzysta reggae zagra wraz z uczestnikami przebój Marleya „One Love”.
Al Anderson przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Leszka Cichońskiego. – To właśnie jego solówki rozbrzmiewają w największych hitach Marleya, takich jak „No Woman No Cry” czy „Three Little Birds”, a jego styl stał się wzorem dla pokoleń muzyków reggae na całym świecie. Ogromnie cieszę się, że na wrocławskim Rynku zagramy razem utwór „One Love”, który świetnie rezonuje z ideą „Uni-Vibe”, jednoczącą mocą muzyki towarzyszącą Rekordowi – mówi pomysłodawca imprezy.
Anderson współpracował z takimi gwiazdami muzyki jak Peter Tosh, Carlos Santana, Lauryn Hill czy Ben Harper. Założył zespół The Original Wailers, który kontynuuje dziedzictwo ikon muzyki reggae: Marleya, Tosha i Bunniego Wailera. Ma na koncie dwie nominacje do nagrody Grammy oraz udział w nagraniu przełomowych albumów, takich jak „Legend” Boba Marleya (najlepiej sprzedający się album reggae w historii), „The Miseducation of Lauryn Hill” i „Supernatural” Santany.
1 maja, jak zwykle, będzie wrocławskim świętem muzyki gitarowej. Na scenie Gitarowego Rekordu Świata zobaczymy plejadę gwiazd. Wystąpi m.in. Orianthi, australijska wirtuozka gitary, wokalistka i kompozytorka, która światową sławę zdobyła jako główna gitarzystka Michaela Jacksona. Będzie to pierwszy występ Orianthi w Polsce.
Międzynarodowy skład gwiazd zasili Leburn Maddox, jeden z najwybitniejszych amerykańskich gitarzystów bluesowych.
W skład Największej Gitarowej Orkiestry Świata wejdą również polscy artyści, w tym jeden z najbardziej cenionych polskich basistów, Wojciech Pilichowski oraz członkowie grupy Polish Metal Alliance. Wojciech Cugowski (Bracia, Cugowscy) i Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek) wykonają energetyczne „Foxy Lady”. Przeboje Jimiego Hendrixa zagrają także członkowie Luxtorpedy: Litza i Robert Drężek. Z kolei razem z Old Breakout – zespołem powstałym z inicjatywy Tadeusza Trzcińskiego, ikony polskiego bluesa, współtwórcy kultowego składu Breakout – gitarzyści i gitarzystki zagrają „Kiedy byłem małym chłopcem” Tadeusza Nalepy. Grzegorz Skawiński, legenda rodzimej sceny rockowej, w duecie z wokalistką Moniką Pilarczyk wykonają najsłynniejsze przeboje grupy O.N.A, a Leszek Cichoński, Dariusz Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski i Łukasz Drapała wystąpią z nowym projektem GUITAR JEDI – trzech z czterech muzyków to członkowie właśnie reaktywowanego zespołu Perfect. Usłyszymy w ich wykonaniu „All Along the Watchtower” Hendrixa oraz napisany specjalnie na tę okazję utwór „Pamiętaj Woodstock”. Cichoński Torres Band zabierze uczestników w muzyczną podróż do czasów legendarnego festiwalu w 1969 roku, prezentując pełne energii wykonanie utworów Carlosa Santany w klimacie Woodstock.
– W tym roku chcemy nawiązać do ducha Woodstock, Dzieci Kwiatów i przesłania Peace & Love oraz Uni-Vibe, czyli Jednoczącej Wibracji Muzyki. Stawiamy na kolor, wolność, radość i pozytywną energię, a wszystkich uczestników zachęcamy do przebrania się w stylu lat 60. i 70., żeby razem stworzyć barwną, muzyczną wspólnotę – zapowiada Leszek Cichoński.
Koncerty Sceny Głównej to część bogatego programu 23. edycji Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. Na scenie pod Pręgierzem zagrają zespoły Myslovitz, Hurt i Big Cyc, które tego samego dnia, podobnie jak Orianthi i Polish Metal Alliance, wystąpią podczas festiwalu 3-Majówka. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest 1 maja na godzinę 16.00, ale warto wziąć udział w całych obchodach gitarowego święta, które rozpoczną się już od godziny 10.00 na kilku scenach w samym sercu Wrocławia.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
найбільш популярний
Академічний ярмарок вакансій
14 і 15 березня 2023 року відбудеться Академічний ярмарок вакансій, який організовують Бюро кар’єри Politechniki Wrocławskiej та Фонд Manus
Нова Пошта - у місті Вроцлав
Мешканцям міста Вроцлав нарешті стали доступними послуги Нової Пошти.
Цікаві місця поблизу Вроцлава, які необхідно відвідати
Географічне розташування Вроцлава відкриває багато переваг, зокрема і можливість відвідати історичні місця, пам’ятки культури, архітектури та природні дива.


