Wrocław: Pijany do nieprzytomności 16-latek leżał na trawniku w turystycznej części miasta [ZDJĘCIA]
Kilka dni temu doszło do szokującej interwencji w turystycznej części miasta. Strażnicy miejscy znaleźli tam młodego chłopaka, który upił się do nieprzytomności. Miał on zaledwie 16 lat.
Do zdarzenia doszło w rejonie pl. Polskiego nieopodal Bulwaru Dunikowskiego nad Odrą i Muzeum Narodowego. Strażnicy miejscy na trawniku zastali tam młodego chłopaka, który zdawał się być nieprzytomny. Szybko okazało się, że stan 16-latka odpowiada wypity alkohol.
– Ze względu na utrudniony kontakt z młodym mężczyzną oraz wyczuwalną od niego silną wonią alkoholu strażnicy niezwłocznie zadbali o bezpieczeństwo nastolatka oraz wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który finalnie zdecydował o przewiezieniu go do szpitala. Dalszymi czynnościami w sprawie zajmie się już policja, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia oraz to, skąd nastolatek miał alkohol – przekazano w komunikacie Straży Miejskiej Wrocławia.
fot. Straż Miejska WrocławiaStrażnicy przypominają, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest w Polsce przestępstwem. Jeżeli uda się udowodnić, że małoletni sam zakupił alkohol w sklepie, placówce takiej grozi utrata koncesji.
Mundurowi podkreślają też, że niezwykle ważna jest profilaktyka i tłumaczenie dzieciom, jak groźną używką jest alkohol. – Szczególnie w okresie wakacyjnym apelujemy do rodziców o czujność, a Państwa prosimy o reakcję i każdorazowe zawiadamianie odpowiednich służb, aby nie doszło do tragedii przez ich nieodpowiedzialne zachowanie – apelują wrocławscy strażnicy.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
Politechnika Wrocławska prowadzi dodatkową rekrutację na studia I stopnia. Kandydaci mogą wybierać spośród około 40 kierunków we Wrocławiu oraz w filiach uczelni w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.
