Wrocławski Aquapark organizuje Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem
W czerwcu we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej obędą się II Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem. To charytatywna impreza, której celem jest wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Mistrzostwa zostaną rozegrane 13 czerwca na basenie sportowym Aquaparku. Podobna impreza odbyła się już w 2019 roku i wzięło w niej udział 16 zawodników – sportowców, artystów, dziennikarzy, promując przy tym adopcję zwierząt ze schroniska i zbierając pieniądze na wsparcie instytucji.
POZNAJ PSY DO ADOPCJI:
– Nasz obiekt jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Polsce. Od lat bijemy rekordy frekwencji w zeszłym roku odwiedziło nas ponad 2 miliony gości. Bardzo cieszymy się z naszych sukcesów, ale nie zapominamy o naszej misji. Czujemy się odpowiedzialni za mieszkańców i nasze miasto. Dlatego chcemy podejmować ważne tematy – wyjaśnia Grzegorz Kaliszczak prezes Aquapark Wrocław. – Wakacje to czas zabawy i relaksu, a dla naszych przyjaciół ze schroniska to bardzo trudny okres. Dlatego chcemy pomóc – dodaje.
Mistrzostwa będzie mógł obejrzeć każdy, film z wydarzenia zostanie udostępniony w Internecie. Wyzwanie będzie polegać na zdobyciu jak największej liczby wyświetleń. Jeśli internauci obejrzą filmik do tysiąca razy – WPW przekaże 100 wejściówek na licytację. Jeśli video będzie miało między tysiąc, a 10 tysięcy odtworzeni – trzysta wejściówek. A jeśli filmik zdobędzie ponad 10 tysięcy odsłon aż pół tysiąca biletów. Bilety te trafią na licytację, a cały dochód z aukcji zasili wrocławskie schronisko.
– Aktualnie w schronisku przebywa ponad 300 opuszczonych psich i kocich serduszek. Każde zwierzę jest inne, a łączy je jedno - potrzebują ludzi, którzy otoczą je troskliwą opieką. Nasze psy mają różne temperamenty i charaktery. Każdy znajdzie u nas wspaniałego psijaciela – mówi Aleksandra Cukier z wrocławskiego schroniska.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
найбільш популярний
Нова Пошта - у місті Вроцлав
Мешканцям міста Вроцлав нарешті стали доступними послуги Нової Пошти.
Цікаві місця поблизу Вроцлава, які необхідно відвідати
Географічне розташування Вроцлава відкриває багато переваг, зокрема і можливість відвідати історичні місця, пам’ятки культури, архітектури та природні дива.


