Nie żyje Ryszard Herba. Aktor znany z wrocławskich seriali i teatrów
W wieku 67 lat zmarł Ryszard Herba. Aktor w przeszłości związany był z wrocławskimi Teatrem Kalambur oraz Teatrem Polski. W ostatnim czasie popularność zdobył dzięki roli w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.
Ryszard Herba zmarł 9 stycznia. Informację o śmierci artysty przekazało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach, gdzie aktora można było zobaczyć m.in. w rolach Saszy w spektaklu „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Roberta Gonery oraz Brujo w musicalu „Jeździec Burzy” w reżyserii Cezarego Studniaka.
Ogólnopolskiej publiczności Herba znany był z roli Stefana Roleckiego w realizowanym na wrocławskim Muchoborze Wielkim serialu „Lombard. Życie pod zastaw” (grał w nim od 2017 do 2023 roku). Wystąpił też w pojedynczych odcinkach innych wrocławskich seriali m.in. Fala Zbrodni, Policjanci i policjantki, Pierwsza Miłość, a także szeregu innych polskich produkcji filmowych.
Ryszard Herba w latach 1987-1996 związany był z wrocławskim Teatrem Kalambur, na którego zajęcia aktorsko-muzyczne miał uczęszczać jeszcze jako dziecko. Później występował m.in. na deskach Teatru Polskiego. Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Pogrzeb aktora ma odbyć się w najbliższą sobotę 13 stycznia 2024 o godz. 11.30 w kaplicy przy cmentarzu w Bystrzycy.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
-
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
-
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50
-
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać]
-
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom.
-
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby
-
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022]
-
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy
-
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską
-
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
-
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]
-
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik
Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!
Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

