Youtuber porównał ceny w EPI i Biedronce. Ile płaci się za zakupy w „sklepie dla bogaczy”?
EPI Market od 1994 roku uchodzi we Wrocławiu za synonim luksusowych zakupów. Autor kanału „Sprawdzam Jak” na Youtube postanowił sprawdzić, jak różnią się ceny tych samych produktów w „sklepie dla bogaczy” i popularnym dyskoncie.
„Sprawdzam Jak” to popularny polski kanał na Youtube, który subskrybuje ponad milion widzów. Publikowane dwa razy w tygodniu filmy z charyzmatycznym prowadzącym Dymitrem Błaszczykiem testującym przeróżne produkty i usługi, za każdym razem, oglądają setki tysięcy Polaków.
Tym razem youtuber postanowił porównać ceny we wrocławskim EPI Markecie (sklepie uchodzącym za luksusowy) z cenami tych samych produktów w oddalonej o 5 minut piechotą Biedronce. Do zestawienia wybrał sobie osiem produktów żywnościowych, o dokładnie takiej samej gramaturze i od tych samych producentów m.in. serki i płatki śniadaniowe, masło, olej, kawę i piwo. Zaznacza, że celowo pominął np. produkty garmażeryjne produkowane tylko dla poszczególnych sieci, bo te produkty faktycznie mogą różnić się jakością lub składnikami.
– Lekki dysonans w głowie się pojawia, czy aby ze mnie nie robi głupka – dopytuje podczas porównania autor, którego w szczególności zaskoczyła cena płatków kukurydzianych.
ZOBACZ PORÓWNANIE NA KANALE „SPRAWDZAM JAK”:
Eksperyment wykazał, że faktycznie ceny tych samych produktów w EPI są wyższe niż w dyskoncie, w w niektórych przypadkach nawet aż o kilkadziesiąt procent. Autor nagrania zaznacza jednak, że podczas wizyty w dwóch sklepach zauważył różnicę m.in. w czystości, jakości obsługi i czasie oczekiwania w kolejce do kas.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
Politechnika Wrocławska prowadzi dodatkową rekrutację na studia I stopnia. Kandydaci mogą wybierać spośród około 40 kierunków we Wrocławiu oraz w filiach uczelni w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

