To koniec przygód Mocka! Marek Krajewski zapowiedział ostatnią książkę z kultowej serii
„Błaganie o śmierć” ma być ostatnią książką z kultowej serii z Eberhardem Mockiem, której autorem jest wrocławianin Marek Krajewski. Przez ostatnie 25 lat światło dzienne ujrzało 13 powieści o Mocku, które zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.
Pierwszy tom Marka Krajewskiego z serii o Mocku został napisany w 1997 roku i wydany dwa lata później. W świecie literackim mówi się, że książka ta zrewolucjonizowała polski rynek kryminałów. W ciągu ostatnich lat kolejne powieści z serii były doceniane przez czytelników i krytyków (autor otrzymał za nie m.in. prestiżowe nagrody tj. Paszport „Polityki”, Nagroda Wielkiego Kalibru, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”).
– Po 25 latach mówię Eberhardowi pożegnalne Vale! (bądź zdrów, żegnaj) – napisał jakiś czas temu autor na swoim Facebooku.
Informację o tym, że „Błaganie o śmierć” będzie ostatnim tomem opowiadającym o przygodach wrocławskiego śledczego potwierdza też Wydawnictwo Znak, które zaznacza jednak, że w planach ma wydania kolejnych publikacji Krajewskiego z innych serii.
Powieść „Błaganie o śmierć” będzie opowiadać historię z 1919 roku. – Ofiara nawet nie zdążyła krzyknąć, kiedy spowiła ją ciemność. Gdy panna Berger, właścicielka ekskluzywnego domu publicznego, zastała w mieszkaniu Herty Rossenbach pusty wózek dziecięcy, już wiedziała. Kobieta i jej roczna córeczka Bettina zaginęły – czytamy w zapowiedzi wydawniczej.
Premiera ostatniej książki z Eberhardem Mockiem zaplanowana jest na 12 października. Pięć dni wcześniej (7 października) miłośnicy prozy Marka Krajewskiego będą mogli spotkać się z autorem we wrocławskiej Księgarni PWN podczas Nocy Księgarń.
Foto główne: Marek Krajewski /fot. Radosław Kaźmierczak/ mat. Wydawnictwa Znak
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach
-
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
-
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
-
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie.
-
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności
-
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery
-
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk
-
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia
-
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław
-
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły
-
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą”
-
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026
-
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić?
-
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
Najpopularniejsze
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką
W najbliższy weekend, 25 i 26 lipca, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice ponownie zamieni się w plenerowe kino. Tym razem pokazy odbędą się na Padoku Zielonym, gdzie będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy „Drama” i „Wielka Warszawska”.
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia
Około 400 uczestników wzięło udział w piątkowym Nightskatingu we Wrocławiu. Miłośnicy rolek, wrotek i longboardów pokonali wieczorem trasę prowadzącą przez główne ulice miasta, rozpoczynając i kończąc przejazd przy Narodowym Forum Muzyki.

