Za kierownicą TIR-a siedział pijany kierowca bez prawa jazdy

Wroclife • 2022-08-30 Za kierownicą TIR-a siedział pijany kierowca bez prawa jazdy

Policjanci z drogówki zatrzymali w Tyńcu Małym koło Wrocławia 57-letniego mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym z naczepą. Kierowca miał zabrane prawo jazdy, a jakby tego było mało wsiadł do auta pod wpływem alkoholu.

– 57-latek będący zawodowym kierowcą stracił podczas kontroli uprawnienia do kierowania i przyjdzie mu odpowiedzieć za popełnione przestępstwo przed sądem – przekazała nam st. sierż. Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas rutynowej kontroli. Mundurowi szybko wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło, że ma on 0,6 promila w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało ponadto, że zatrzymany nie ma prawa jazdy, bo stracił je w związku z innymi przestępstwami drogowymi.

Najpopularniejsze